İkinci El Eşya Alan Firmalarda Aranması Gereken 4 Özellik

Bu ayki yazımızda sizlere ikinci el eşya alan firma arayışında olanlar için, ikinci el eşya alan firmalar ile ilgili aramaları gereken veya dikkat etmeleri gereken 4 önemli özellikten bahsedeceğiz. Daha önce yazdığımız “Eski eşya alırken satarken dikkat edilmesi gereken 5 madde” adlı makaleyi mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Şimdi gelelim bu ay ki yazımıza…

Son yıllarda ikinci el eşya alım satımı oldukça popüler bir konu haline gelmiştir. Dolayısıyla insanlar güvenli bir şekilde ellerindeki eski, ikinci el eşyalarını sorunsuzca satmak için çeşitli arayışlara girmişlerdir. Bu arayışlar, internette çeşitli sitelerde, gruplarda, sosyal medya kanalları üzerinde veya dükkanlar aracılığıyla ikinci el eşyalarını alan kişi veya firma bulma arayışlarıdır. Her bir satışta veya kanalda belirli riskler mevcuttur. Bugün ikinci el eşya alan firma arayan ve bu açıdan bakıldığında bu kişilerin nelere dikkat ederlerse sorunsuz bir satış gerçekleştireceklerini irdelemeye çalıştık.

1. Hizmet verdiği ilin tüm ilçelerine ulaşabilmeli

İkinci el eşya alan firmalar pek çok şehirde faaliyet göstermektedir. İnsanlar ilgili ilin merkezinde değil de daha uzakta yer alan bir ilçesinde veya mahallesinde oturuyor olabilir. Eğer siz en uzak ilçede bile gerektiğinde hizmet alabileceğiniz bir firma bulabilirseniz, satmak istediğiniz eşyayı kolaylıkla hemen hemen hiç uğraşmadan elinizden çıkarabilirsiniz. Elindeki eşyasını satmak isteyen ve bir firma arayan insanların dikkat etmeleri gereken en önemli özelliklerin başında bu gelmelidir. Ankara’da faaliyet gösteren Sarışen spot firması olarak satmak istediğiniz ikinci el eşyalarınızı Ankara’nın hangi ilçesinde olursanız olun adresinize gelerek teslim alıyoruz. Akyurt’tan Bala’ya, Keçiören’den Kızıcahamam’a, Nallıhan'a kadar, Ankara'nın en uzak veya en yakın ilçesinde oturuyor olmanız fark etmez. Anlaşmamız durumunda adresinize gelip ikinci el eşyanızı hemen teslim alıyoruz.

2. Whatsapp hattına sahip olmalı

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp uygulamasıdır. Bu uygulama özellikle ikinci el eşya alan firma arayışında sizin en önemli yardımcınız olacaktır. Tabi ki aradığınız firmanın bir whatsapp hattı varsa! Böyle bir numaranın olması, elinizdeki eşyanız için çok hızlı bir şekilde değerlendirme ve teklif alabilmenizi sağlar. Satmak istediğiniz ikinci el eşyanızın birkaç açıdan çekilmiş fotoğrafını Whatsapp üzerinden gönderirseniz, sadece teklif ve değerlendirme için ayrılmış olan bu hatlar üzerinden hemen cevap alabilirsiniz. Ankara’da faaliyet gösteren Sarışen spot firması olarak (0533 736 93 11) numaralı Whatsapp hattımıza ikinci el eşyalarınızın fotoğrafını göndermeniz durumunda hemen size geri dönüş yapılır ve bir fiyat teklifi verilir. Fiyat konusunda anlaşılması durumunda Ankara’nın hangi ilçesinde olursanız olun, adresinize gelip eşyanızı sizden teslim alırız.

3. İkinci el eşyanızı yerinde teslim almalı

Siz eşyanızı elinizden çıkarmak isteyen bir kişi olarak, eşyanızı ikinci el eşya alan firmaya nasıl göndereceğim diye kara kara düşünüyor olabilirsiniz. Eğer eşyalarınızı yerinde teslim alan bir firma bulamadıysanız o firmadan uzak durmanızı öneriyorum. Çünkü bu özellik en olmazsa olmaz özelliktir. Büyük hacimli, ağır eşyalarınızdan en küçük eşyalarınıza kadar tüm eşyalarınızı yerinde teslim alan bir ikinci el eşya firması en güvenilir ve hizmet açısından sizi en tatmin edecek firma özelliğidir. Sarışen spot firması olarak eşyalarınızı evinize veya ofisinize gelerek Ankara’nın neresinde olursanız olun yerinde teslim alıyoruz.

4. Nakit ödeme yapmalı

Gelelim en önemli ve eşyasını satmak isteyen bir kişi olarak belki de sizi en çok ilgilendiren özelliğe. Anlaşılan fiyatın ödemesini evinizden veya ofisinizden eşyanızı alırken anında nakit olarak yapan ikinci el eşya alan firmalarla iş yapmalısınız. Bu hem alışverişin güvenilirliği açısından çok önemlidir, hem de hizmet kalitesinin iyi olduğunun bir göstergesidir. Çünkü bir eşya sattığınızda ve onu bir firma gelip aldığında ödemenin size geç ulaşması gibi bir durum oluşması, kafalarda hep soru işaretleri uyandırır. Ancak ödeme yerinde nakit olursa işleminiz o an bitmiş olur. Sarışen spot firması olarak, Whatsapp üzerinden veya telefon ile size verilen teklifte anlaşılması durumunda adresinize gelip ikinci el eşyanızı alıyoruz. Alırken de ödemenizi nakit olarak yapıp alışverişi sonlandırıyoruz. Siz ikinci el eşyanızdan kurtulmanın sevincini aldığınız nakit ödemeyle taçlandırırken, biz de iyi hizmet vermenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bugünkü yazımızın sonuna geldik. Size ikinci el eşya alan firmalarda aranması, dikkat edilmesi gereken 4 özellikten bahsettik. Bu 4 özellik de olmazsa olmaz özelliklerdir. Sizin sorunsuz bir şekilde eşyanızı satmanızı sağlayacaktır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…